PLURALISM AND THE POLITICAL CRISIS Thematic discussion and public discussion (ПЛУРАЛИЗМОТ И ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА - Тематска расправа и јавна дискусија)

KEKENOVSKI, JOVE (2016) PLURALISM AND THE POLITICAL CRISIS Thematic discussion and public discussion (ПЛУРАЛИЗМОТ И ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА - Тематска расправа и јавна дискусија). ПЛУРАЛИЗМОТ И ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА Тематска расправа и јавна дискусија #ПерспективиМК, 1. (In Press)

[thumbnail of CIVIL govor za debata 3.docx] Text
CIVIL govor za debata 3.docx

Download (31kB)

Abstract

Boвед
Кога ФРОДЕМ пред десетина дена на прес конференција објави дека траат конспиративни преговори за излез од кризата, сите мислеа дека се работи за уште еден политички спин. Денес кога слушаме дека тие ке се завршат за два дена, не го гледам ефектот од тоа што ке го кажеме или предложине овде. Но, како и да е барем нека остане запишано кажаното како за жал и многупати досега, па белким наредните генерации ке учат од нашите негативни искуства на овој план

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Political science
Divisions: Faculty of Tourism and Hospitality
Depositing User: Prof. d-r Jove Kekenovski
Date Deposited: 02 May 2023 08:36
Last Modified: 02 May 2023 08:36
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/8236

Actions (login required)

View Item View Item