Неопходна е контрола на цените на енергенсите, минималната плата треба да се зголеми

Nikoloski, Dimitar (2021) Неопходна е контрола на цените на енергенсите, минималната плата треба да се зголеми. Независен.

[thumbnail of index.html] Text
index.html - Submitted Version

Download (171kB)

Abstract

Во состојба на повеќе кризи во земјава: двегодишната пандемиска, енергетската и од неодамна, политичката криза, неопходна е грижа за економските текови. Треба да се интеренира во стабилизација на цените на енергенсите, да се бараат алтернативни и да се внимава на пазарот на трудот, вели Димитар Николоски, професор на Економскиот факултет во Прилеп, експерт за пазар на трудот.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Efp Eprints
Date Deposited: 27 Sep 2022 08:04
Last Modified: 27 Sep 2022 08:04
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/7166

Actions (login required)

View Item View Item