Научната конференција во организација на МАНУ

Angeleski, Marjan (2018) Научната конференција во организација на МАНУ. Еквилибриум (27). p. 6. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.

Abstract

На 4 и 5 октомври 2018 година во Охрид, во организација на Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ), а во соработка со Владата на Република Македонија, Народната банка на Република Македонија и Стопанската комора на Македонија се одржа Научна конференција на тема „Идните предизвици на економскиот развој и економските политики на Република Македонија“. Конференцијата ја отвори Претседателот на МАНУ, академик Таки Фити, а свои поздравни обраќања имаа Премиерот на Република Македонија, г-дин Зоран Заев, Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори, проф. д-р Кочо Анѓушев.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 29 Feb 2020 18:09
Last Modified: 29 Feb 2020 18:09
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3658

Actions (login required)

View Item View Item