Осврт на предавањето од академик Таки Фити

Kostoska, Olivera (2018) Осврт на предавањето од академик Таки Фити. Еквилибриум (26). pp. 6-7. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.

Abstract

На 21 март 2018 година, претседателот на МАНУ, академик Таки Фити, во просториите на Економскиот факултет-Прилеп одржа брилијантно предавање за Нобеловците по економија. Маестралниот приказ на Академикот за препознатливоста на „универзалната“ вредност на придонесот на лауреатите, проткаен со интригантни сегменти од нивните животни стории, ја исполни љубопитноста и жедта на разноликата публика да дознае многу повеќе за профундираното влијание што Нобеловците го имаат врз идните генерации истражувачи и општеството во целина. На ова место пренесуваме еден мал дел од претставувањето на лауреатите на Нобеловата награда по економија.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 29 Feb 2020 17:49
Last Modified: 29 Feb 2020 17:49
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3647

Actions (login required)

View Item View Item