Педагошки семинар за француски јазик „Универзитети на светот“

Nikolovski, Zoran (2017) Педагошки семинар за француски јазик „Универзитети на светот“. Еквилибриум (24). pp. 10-11. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.

Abstract

Во текот на месеците јули и август 2017 година, престојував на педагошкиот семинар „Универзитети на светот“ (Universités du Monde) кој се одржа во Ница, Франција, бисерот на Азурниот брег. Овој семинар проследен од страна на неколку стотини професори по француски јазик од целиот свет во текот на летниот период, понуди амбициозна извонредна педагошка обука со претставување на многу иновации и примена на интеркултурниот пристап во наставата.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 28 Feb 2020 20:16
Last Modified: 28 Feb 2020 20:16
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3629

Actions (login required)

View Item View Item