Витез од Редот на академските палми

Nikolovski, Zoran (2017) Витез од Редот на академските палми. Еквилибриум (23). pp. 8-10. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.

Abstract

На 30 март оваа година, амбасадорот на Франција Кристијан Тимоние го одликуваше професорот Зоран Николовски - Витез од Редот на академските палми, признание за неговата извонредна работа во областа на образованието и за неговите активности на полето на соработката помеѓу Франција и Македонија. Настанот се одржа во просториите на Француската алијанса од Битола, пред семејството, многубројните гости, колеги и пријатели. Ова одликување е воспоставено во 1808 година од страна на Наполеон Бонапарта и се доделува за исклучителни заслуги во областа на образованието. Во продолжение, ви го предаваме говорот на професорот Николовски.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 28 Feb 2020 19:31
Last Modified: 28 Feb 2020 19:31
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3618

Actions (login required)

View Item View Item