Гостување на амбасадорот на Република Словачка

Dajovska, Ana (2012) Гостување на амбасадорот на Република Словачка. Еквилибриум (7). pp. 4-5. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.

Abstract

Гостувањето на словачкиот амбасадор, д-р Роберт Кирнаг, на 4 април беше уште еден од бројните настани што се случуваа во просториите на Економскиот факултет-Прилеп во текот на изминатиот месец април. Неговата екселенција амбасадорот Р. Кирнаг, е висок дипломат којшто своето образование го стекнал на престижни универзитети ширум светот, а зад себе веќе има богата дипломатска кариера. Тој е полиглот, т.е. зборува повеќе светски јазици, а меѓу другото одлично го познава и се служи со македонскиот јазик. Освен тоа, амбасадорот Р. Кирнаг важи за еден од најголемите пријатели на Република Македонија и се истакнува со неговата посветеност да го пренесе искуството на Република Словачка на патот кон Европската унија.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 22 Feb 2020 10:02
Last Modified: 22 Feb 2020 10:02
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3301

Actions (login required)

View Item View Item