Интелектуалци

Pechijareski, Ljupcho (2014) Интелектуалци. Утрински весник.

Full text not available from this repository.

Abstract

Што се случува со интелектуалецот денес во Македонија; го има, исчезнал или е на пат да исчезне; доколку го има - каде е, како е, со што е преокупиран и зошто е толку тивок?

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Political science
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 12 Feb 2020 12:36
Last Modified: 12 Feb 2020 12:36
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/2767

Actions (login required)

View Item View Item