Соларна политичка митологија

Pechijareski, Ljupcho (2009) Соларна политичка митологија. Утрински весник.

Full text not available from this repository.

Abstract

На овој народ доста му е од фараони - сонценца. Доволно му е и од полит-теократскиот начин на владеење, при што владетелот самиот се доживува како бог.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Political science
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 12 Feb 2020 12:37
Last Modified: 12 Feb 2020 12:37
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/2758

Actions (login required)

View Item View Item