Невработеноста во Република Македонија (2)

Pechijareski, Ljupcho (2009) Невработеноста во Република Македонија (2). Утрински весник.

Full text not available from this repository.

Abstract

Доколку со поригорозна контрола се намали сивата економија, се поставува прашањето: како ќе преживеат граѓаните во услови на ригидниот пазар на труд?

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Political science
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 12 Feb 2020 12:15
Last Modified: 12 Feb 2020 12:15
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/2748

Actions (login required)

View Item View Item