Граѓани

Pechijareski, Ljupcho (2001) Граѓани. Утрински весник.

Full text not available from this repository.

Abstract

Меѓународната заедница, еден од архитектите на овој нов вид „етноцентрична демократија“, час храбри, час опоменува, час е на едната, час на другата страна. Притоа, и самата како да не знае што сака, освен што сака да биде слушана, респектирана, почитувана. Во меѓувреме, македонската држава се повеќе го губи унитарниот карактер.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Political science
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 12 Feb 2020 10:48
Last Modified: 12 Feb 2020 10:48
URI: https://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/2714

Actions (login required)

View Item View Item