Прв академски час

Odzaklieska, Dragica (2019) Прв академски час. Еквилибриум (29). pp. 4-5. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.
Official URL: http://eccfp.edu.mk/files/biltens/ekvilibrium29c.p...

Abstract

На 1 октомври, 2019 година во реновираниот амфитеатар 1 на Економскиот факултет-Прилеп беше одржан свечен час со што беше означен почетокот на новата академска година. Во оваа пригода пред бруцошите и професорите се обрати деканот на Факултетот, Проф. д-р Драгица Оџаклиеска а во продолжение интегрално го пренесуваме нејзиното обраќање.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 29 Feb 2020 18:59
Last Modified: 29 Feb 2020 18:59
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3675

Actions (login required)

View Item View Item