Промоција на дипломирани економисти и магистри

Mancheski, Gjorgji (2018) Промоција на дипломирани економисти и магистри. Еквилибриум (25). pp. 4-6. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.
Official URL: http://eccfp.edu.mk/files/biltens/ekvilibrium25-0....

Abstract

На 14 декември, 2017 година во централниот хол на Економски факултет-Прилеп беше организирана годишната свeчена промоција на дипломирани економисти и магистри по економски науки. Во таа пригода со дипломи се стекнаа вкупно 191 економист од нашиот факултет а со дипломи за завршени постдипломски студии вкупно 49 магистри. На овој чин присуствуваше градоначалникот на општина Прилеп, г-дин Илија Јованоски кој на почетокот срдечно ги поздрави и им честита на новите дипломци и магистри. Потоа, збор зеде и деканот на Факултетот, проф. д-р Ѓорѓи Манчески чие обраќање го пренесуваме во целост.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 29 Feb 2020 09:03
Last Modified: 29 Feb 2020 09:03
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3635

Actions (login required)

View Item View Item