Економската атрактивност на Франција

Nikolovski, Zoran (2016) Економската атрактивност на Франција. Еквилибриум (20). p. 16. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.
Official URL: http://eccfp.edu.mk/files/biltens/ekvilibrium_20.p...

Abstract

Франција е една од најмоќните економии во светот, а воедно и една од економски најатрактивните земји. На тоа укажуваат повеќе факти коишто ќе бидат изложени во продолжение.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 28 Feb 2020 11:30
Last Modified: 28 Feb 2020 11:30
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3588

Actions (login required)

View Item View Item