Свечено доделување дипломи

Risteska, Aneta (2013) Свечено доделување дипломи. Еквилибриум (11). p. 5. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.
Official URL: http://eccfp.edu.mk/files/biltens/ekvilibrium_%D1%...

Abstract

Традиционално, по истекот од овој семестар, Економскиот факултет - Прилеп организира свечено промовирање на дипломираните студенти и магистри по економски науки. Имено, на 15 мај 2013 година, 149 дипломирани студенти и 11 магистри имаа чест да бидат дел од свечената церемонија за доделување дипломи. И овојпат свеченоста се одржа во холот на Факултетот, а беа присутни голем број дипломирани економисти, магистри по економски науки, нивните родители и пријатели, како и многубројни професори, соработници и претставници од стопанството.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 24 Feb 2020 18:24
Last Modified: 24 Feb 2020 18:24
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3391

Actions (login required)

View Item View Item