Отворен ден на Економски факултет-Прилеп

Spaseska, Tatjana (2013) Отворен ден на Економски факултет-Прилеп. Еквилибриум (11). pp. 4-5. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.
Official URL: http://eccfp.edu.mk/files/biltens/ekvilibrium_%D1%...

Abstract

Економскиот факултет-Прилеп и оваа година продолжи со воспоставената практика за организирање отворен ден. Имено, на 5 април 2013 година Факултетот беше отворен за посета од сите заинтересирани кои беа во можност одблиску да се запознаат со техничките и просторните услови за студирање на оваа институција. На овој настан, заедно со нивните професори, присуствуваа повеќе од 500 средношколци од четврта година од средните училишта од Прилеп, Битола, Кавадарци, Неготино, Македонски Брод, Крушево, Кичево, Демир Хисар и многу други места.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 24 Feb 2020 18:24
Last Modified: 24 Feb 2020 18:24
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3390

Actions (login required)

View Item View Item