Методи и техники на бизнис шпионажата

Nikolovski, Pece (2012) Методи и техники на бизнис шпионажата. Еквилибриум (8). pp. 15-20. ISSN 2671-3349

Full text not available from this repository.
Official URL: http://eccfp.edu.mk/files/biltens/ekvilibrium_8.pd...

Abstract

Во бизнис шпионажата се користат повеќе методи и техники за собирање економски информации од страна на комерцијалистите – бизнис разузнувачите од конкуренцијата. Во продолжение ќе бидат дадени најосновните елементи за секој од овие методи и техники на собирање економски инфомрации.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 22 Feb 2020 18:11
Last Modified: 22 Feb 2020 18:11
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/3327

Actions (login required)

View Item View Item