Сончогледи и камелеони

Pechijareski, Ljupcho (2000) Сончогледи и камелеони. Утрински весник.

Full text not available from this repository.

Abstract

Сончогледите, нестабилни, а не ретко и без доволно такт, ги менуваат своите „убедувања“, во зависност од дневната политика. Камелеоните, не прифаќајќи брзи решенија, го претставуваат врвниот дострел - топ-менаџментот на вештината наречена „умеење“.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 11 Feb 2020 13:00
Last Modified: 11 Feb 2020 13:00
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/2673

Actions (login required)

View Item View Item