Приватизација: цели и ефекти (1) Борба за богатство и опстанок

Pechijareski, Ljupcho (1999) Приватизација: цели и ефекти (1) Борба за богатство и опстанок. Утрински весник.

Full text not available from this repository.

Abstract

Најголемиот неуспех на приватизацијата е на социјален план. Влијаеше врз загрозувањето на животниот стандард и социјалната сигурност на македонските граѓани.

Item Type: Article
Subjects: Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Economics and Business
Scientific Fields (Frascati) > Social Sciences > Sociology
Divisions: Faculty of Economics
Depositing User: Mr Dimitar Risteski
Date Deposited: 11 Feb 2020 12:32
Last Modified: 11 Feb 2020 12:32
URI: http://eprints.uklo.edu.mk/id/eprint/2654

Actions (login required)

View Item View Item